KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschlavering 13005005
nr 1300 5005
Gösta Nordblad
(1897-1940), Sverige
Tuschlavering, Signerad, daterad 1925, Tourmina. Motivet: 26x27 cm
Gösta Nordblad, svensk målare född i Eslöv 1897, död i Stockholm 1940.
måndag 13 januari 2020
kl 18:07:17
Gösta Nordblad
Läs mer om Gösta Nordblad